Naszą domeną jest jakość oferowanych usług. Właśnie dlatego naszą trawę jest hodowana według sprawdzonych przez ponad 40 lat kanadyjskich technologii. Używamy też kanadyjskich i amerykańskich nasion. Dlaczego akurat z odległej Kanady oraz północnych stanów USA? Bo choć panujący tam klimat wydaje się dość surowy, to w rzeczywistości jest on idealny do uprawy traw. Klimat prowincji Ontario jest dużo bliższy klimatowi Polski niż choćby klimat Holandii i Anglii.

Trawa w rolkach - gotowy trawnik z rolki

Naszą domeną jest jakość oferowanych usług. Właśnie dlatego naszą trawę jest hodowana według sprawdzonych przez ponad 40 lat kanadyjskich technologii. Używamy też kanadyjskich i amerykańskich nasion. Dlaczego akurat z odległej Kanady oraz północnych stanów USA? Bo choć panujący tam klimat wydaje się dość surowy, to w rzeczywistości jest on idealny do uprawy traw. Klimat prowincji Ontario jest dużo bliższy klimatowi Polski niż choćby klimat Holandii i Anglii.

Trawa z rolki czy siana?

Równa, nasycona zieleń i efekt idealnego trawnika osiągnięty w zaledwie kilka godzin? To marzenie każdego entuzjasty zieleni i posiadacza przydomowego ogródka. Nie da się ukryć, że taki trawnik można osiągnąć najszybciej poprzez rozłożenie trawy rolowanej. Na równej powierzchni o stabilnym podłożu można trawnik zarówno wysiać, jak i ułożyć trawę w rolce, ale na terenach o zróżnicowanym ukształtowaniu trawa w rolkach ma dużą przewagę. Na stromych terenach nasiona traw mogą być wypłukiwane przez deszcz lub wodę, którą podlewa się trawnik. Trawa rolowana jest więc pewniejszym rozwiązaniem. Co jeszcze trzeba wiedzieć o trawniku z rolki? Ile kosztuje trawa z rolki i czy cena trawnika z rolki jest warta zapłacenia?

Trawa rolka – jakie jeszcze ma zalety?

Trawa w rolkach jest świetna dla niecierpliwych i tych, którzy pragną natychmiastowego efektu. Trawa z rolki od razu po ułożeniu wygląda tak, jak będzie wyglądać też w przyszłości. Trawniki z rolki są dojrzałe, bujne i pięknie zielone od samego początku. Trawa rolowana ma tym samym ogromną przewagę nad trawą wysiewaną, na której wzrost trzeba długo czekać. Poza tym nigdy do końca nie wiadomo, jak docelowo będzie wyglądał trawnik wysiewany. Producent trawy z rolki najczęściej informuje także o większej odporności trawy rolkowanej na uszkodzenia mechaniczne. Dla porównania, trawnik wysiewany, zanim osiągnie docelową postać, łatwo ulega zniszczeniom powodowanym przez ptaki oraz silne opady atmosferyczne.

Trawa z rolki – jak przygotować podłoże?

https://www.traditionrolex.com/9

Zakładanie trawnika z rolki powinno poprzedzić przygotowanie podłoża. Przed przywiezieniem żywej trawy w rolkach należy właściwie przygotować podłoże pod trawnik z rolki. Podstawą jest odchwaszczenie terenu oraz usunięcie wszelkich pozostałości np. po robotach budowlanych (kamieni, fragmentów cegieł itp.). Następnie obszar pod trawnik w rolce należy wyrównać i wygrabić.

Jak się kładzie trawę z rolki?

Układanie trawy rolowanej nie jest wcale skomplikowane. Ważne, by darniowa trawa rolowana po przywiezieniu na miejsce zakładania trawnika nie czekała zbyt długo na rozłożenie. Do pracy przystępujemy jak najszybciej. Trawa w rolkach powinna być umieszczana blisko miejsc, w których będzie rozwijana. Kolejne rolki trawy rozkłada się zawsze w tym samym kierunku. Dbamy o to, by ich brzegi bardzo dokładnie się schodziły, ale na siebie nie nachodziły. Podczas rozwijania trawy w rolce, należy zawsze stąpać po darni, nie po glebie. A co z miejscami, w których teren wznosi się bądź opada? Tam, gdzie to konieczne (ze względu na znaczne pochylenie), trawę należy zabezpieczyć przed osuwaniem poprzez wbicie w ziemię kołków. Gdy wszystkie rolki są już rozłożone, trawnik w rolce należy przewalcować, aby usunąć spod niego nagromadzone powietrze. Dobrze dociśnięta trawa ma lepszy kontakt z podłożem, dzięki czemu łatwiej się w nim zakorzenia.

Układanie trawy z rolki ­­– na co zwrócić uwagę?

Jak bardzo opłacalna jest trawa z rolki? Cena, choć wyższa niż w przypadku siewu, jest warta zapłacenia. Warto wiedzieć, że cena trawnika z rolki maleje wraz ze wzrostem wielkości zamówienia. Mówiąc prościej, rolka trawy jest tańsza, gdy jednorazowo kupujesz jej więcej. Jeśli zależy Ci na ściśle określonym składzie gotowej trawy, prawdopodobnie będzie potrzebne indywidualne zamówienie. Trawa z rolki ma dość ujednolicony skład – ma to na celu uzyskanie trawnika o uśrednionych właściwościach. Trawnik w rolce ma być po prostu uniwersalny. Kiedy wysiewasz trawę samodzielnie, możesz wybrać nasiona, które utworzą bardzo konkretny typ trawnika, np. sportowy, odporny na suszę czy cień. W praktyce jednak może to znaczenie tylko dla specjalistów o bardzo wysokich wymaganiach. Gotowa trawa na metry to mieszanka takich gatunków o takich proporcjach, które gwarantują wytrzymałość trawy w większości warunków. Jeśli potrzebujesz trawnika rekreacyjnego na terenie wokół domu, trawa rolowana jak najbardziej zda egzamin!

Trawa z rolki – czy warto?

Odpowiedź może być tylko jedna: oczywiście, że warto! Przemawia za tym szereg argumentów, o których zresztą wspominaliśmy już wyżej. Trawa z rolki jest przede wszystkim trwała, a kładzie się ją nadzwyczaj szybko. Nie trzeba czekać na wzrost murawy, a gotowy trawnik jest gęsty i równy na całej powierzchni. Sam proces układania trawy z rolki jest prosty i szybki, choć oczywiście wymaga precyzji. Jeśli nie czujesz się ekspertem od prac ogrodowych, zawsze możesz zamówić usługę układania trawy z rolki. Cena takiej usługi najczęściej doliczana jest do kosztów samych rolek trawy i zdecydowanie niższa, jeśli układanie i trawę zamawiasz w jednym miejscu.

Jak pielęgnować trawę z rolki?

Pielęgnacja trawy z rolki polega w dużej mierze na właściwym jej podlewaniu. Przed pierwszy tydzień po założeniu trawnika należy go nawadniać codziennie. Po tym czasie wystarczające będzie podlewanie co drugi lub trzeci dzień. Wszystko zależy od pory roku i bieżących opadów atmosferycznych. Cały trawnik powinien być podlewany równomiernie. Po czym poznać, że trawa jest przesuszona? Wystarczy spojrzeć na jej kolor. Szaro-niebieski odcień to znak, że trawie potrzebna jest woda. Przez zbyt niską wilgotność trawa traci jędrność. Źdźbła pod wpływem nacisku stóp nie chcą prostować się w ciągu kilku minut – mogą pozostawać przy ziemi nawet do pół godziny. Jak kosić trawę z rolki? Pierwszy zabieg należy przeprowadzić po 4-7 dniach od momentu założenia. Następnie trawnik kosimy tylko raz w tygodniu. Optymalna długość trawy to 5,5 cm – nie należy przycinać jej krócej.

Ile kosztuje trawa z rolki?

Cena trawy w rolce zależy od powierzchni trawnika, który chcemy stworzyć. Ile kosztuje rolka trawy? Cena dla powierzchni do 50 mkw zaczyna się od 18,00 zł brutto za rolkę. Przy trawniku powyżej 600 mkw cena za m2 trawy z rolki może wynosić od 15,80 zł brutto. Jeśli wątpimy w swoje umiejętności, warto rozważyć zamówienie usługi zakładania trawnika. Cena układania trawy z rolki będzie korzystniejsza, jeśli skorzystasz z usług tej samej firmy, która dostarcza również same trawniki w rolkach. Cena trawy z rolki z ułożeniem również będzie uzależniona od wielkości trawnika – ustala się ją indywidualnie przed zakupem trawy z rolki. Cenę za m2 trawy z rolki przedstawia poniższa tabela. Cennik trawy w rolkach zawiera dwie różne ceny – za trawę do powierzchni do 250 m2 i od 251 do 500 m2 oraz od 501 do 900m2.

 

O PRODUKCIE

W naszej ofercie znajdą Państwo dwuletnią trawę w rolkach, wyhodowaną z mieszanki kanadyjskich nasion. Trawnik z rolki tego rodzaju można zakładać praktycznie przez cały rok (oprócz czasu gdy gleba jest zmarznięta) i na rozmaitych powierzchniach. Wymagania glebowe są minimalne, przygotowanie proste, a samo zakładanie trawnika także nieskomplikowane.

Trawa z rolki z GRASSLAND FARMS jest niezwykle wytrzymała w eksploatacji i nadaje się tak do celów zdobniczych, jak i rekreacyjno-sportowych oraz specjalistycznych (umocnienia wałów, tarasy, nasypy, itp.). Odpowiednio pielęgnowana przetrwa wiele długich lat.

INFORMUJEMY, ŻE NIE WYSYŁAMY TRAWY W ROLCE KURIEREM.

Uwaga - przeczytaj zanim kupisz:

  • Trawę sprzedajemy na rolki
  • Powierzchnia rolki: 1,07 m2
  • Wymiary rolki: 61 cm x 175 cm
  • Waga rolki: ok 25 kg (w zależności od wilgotności)
  • Wielkość palety: 80 cm x 120 cm
  • Ilość rolek na palecie: 37 o powierzchni 40 m2

Przy odbiorze z farmy zapewniamy załadunek wózkiem widłowym na pojazdy klienta tylko całych palet, załadunek pojedynczych rolek jest w gestii klienta.